Psí dospělák

Psí dospělák potřebuje ke svému životu vyvážený poměr proteinů, tuků, sacharidů, vitamínů a minerálních látek. Kompletní a vyvážená strava pro psy zajistí výbornou kondici, výkony, vzhled, zdraví a dobrou náladu dospělého psa. Je třeba přihlížet k podmínkám prostředí a zátěži kladené na vašeho mazlíčka či pomocníka.

Pes s běžnou aktivitou představuje typického domácího městského psa, jehož činnosti se skládají z příjmu potravy, nejnutnějšího denního venčení typu ven-vyčůrat-zpět bez zbytečných kroků navíc a některých domácích aktivit jako je akční vítaní svého pána. Poté většinou následuje jen přesun z jednoho křesla na druhé. Vedle těchto miniaktivit musíme brát na vědomí i energii bazálního metabolismu, tedy energii potřebnou pro zachování funkcí organismu.

Ovšem každý pohyb navíc, od vrtění se v pelíšku a domácího aportování plyšovou hračkou po vysokou aktivitu psů pracovních a sportovních, potřebu přijmu energie více či méně zvyšuje. Ideální stav pro doma drženého psa je mírně zvýšená zátěž. Ačkoliv chlupáč válející se celý den na gauči vypadá velice spokojeně, mírně zvýšenou zátěž jednoznačně upřednostňuje.

Není pes jako pes

Dospělý pes velkého až obřího plemene potřebuje podpořit svůj vysoce namáhaný pohybový aparát. Glukosamin a chondroitin pomáhá chránit namáhané klouby těžkých psů před poškozením. U těchto velkých plemen je důležitá kontrola hmotnosti, díky níž snížíme rizika poškození kostí a kloubů, proto je třeba dodávat vybalancovaný obsah živin. 

Pes aktivní, se zvýšeným výdejem energie či pes zotavující se po nemoci potřebuje stravu pro psy bohaté na proteiny a tuky, správný poměr esenciálním mastných kyselin pro zdravou energetickou kondici včetně kůže a srsti a antioxidační ochranu pro rychlé vzpamatování ze zátěže a zejména ze stresu, na který jsou psi velice citliví.

Proč zvolit kvalitu?

  • Strava pro psy musí být vyrobeno z kvalitního masa, nejčastěji kuřecího. Převaha živočišných surovin v krmivu je nutná.
  • Správný výběr surovin dodá vybalancovaný aminokyselinový profil pro zdravé svaly a vnitřní orgány
  • Antioxidační clona chrání proti onemocnění, je prevencí poškození buněk a zpomaluje stárnutí
  • Vysoká stravitelnost snižuje únavu a opotřebení trávícího aparátu a zjednodušuje úklid po psovi
  • Větší granule pro psy velkých a obřích plemen usnadňují příjem potravy, zabraňují nadměrnému polykání a následné plynatosti. Pro malá plemena je tvar a velikost kvalitních krmiv také přizpůsoben malým tlamičkám
  • Výtažky z bylin jsou zdrojem FOS pro podporu imunity a optimální funkci střeva
  • Glukosamin a chondroitin pomáhá chránit namáhané klouby těžkých psů před poškozením
  • Krmivo pro psy nejvyšší kvality sestavené pro naplnění všech potřeb dospělého psa podporuje jeho dlouhověkost