Indoor kočka

Dříve si lidé pořizovali kočky jako strážce obydlí před škodícími hlodavci. Taková kočky tráví většinu dne touláním se po okolí, lovem myší a jejich život je spíše divoký a akční. V dnešní době ovšem přibývá koček chovaných pouze doma, v bytě. Denní náplň takové kočky je spánek, malá procházka po bytě, pomazlení se s páníčkem a příjem potravy.

Fakta:

Průměrná velikost teritoria 35-100 m2
0 40% vyšší riziko nadváhy ( cukrovka, pohybové a srdeční problémy)
Každodenní aktivity:
  • toaleta
  • až 18h spánek
  • 4 h péče o tělo a srst
  • méně než 1h hraní

Kočka chovaná doma má tedy zcela jiné energetické nároky než kočka žijící převážně venku. Její výdej energie je minimální, proto je důležité, aby strava, kterou od nás dostává, měla přiměřené množství kalorií a obsahovala látky důležité pro domácí životní styl, jako například:

  • Látky podporující trávení a správnou činnost střev (nízká fyzická aktivita může vést ke zpomalení činnosti střev, co může mít za následek problémy s vylučováním). Jedná se zejména o vysoce stravitelné bílkoviny, rostlinné vlákniny - psyllium, mořské řasy, Yucca Schidigera, fenykl a další bylinky podporující trávení a redukující zápach stolice.

  • Látky redukující tvorbu bezoárů (chomáčky srsti spolykané při každodenní očistě) a usnadňující jejich vylučování. Přírodní složky ve kvalitních krmivech pro kočky chované v bytě respektují až 4 hodinovou péči o kočičí srst a obsahují proto přírodní vlákniny, například Psyllium, bylinky a další biologicky aktivní látky, které napomáhají činnosti střev, snižují tvorbu bezoárů a napomáhají jejich vylučování. Srst nezůstává nahromaděná v žaludku, ale odchází každodenně se stolicí.

  • Kvalitní kompletní krmiva řeší mimo tyto problémy i řadu dalších, se kterými se u koček běžně setkáváme 

Co všechno tedy kočičí kompletní krmivo přináší?

Kvalitní suroviny jako kuřecí maso, losos, maso z krabů a humru poskytují nejen skvělou rovnováhu esenciálních mastných kyselin, také dodávají chutnost. Přírodní příchutě stabilizované vit. E zanechávají krmivům čerstvost, na kterou jsou kočky velice citlivé.

Kompletní krmiva jsou speciálně vyvinutá k omezování výskytu problémů močového ústrojí způsobené výživovými faktory. Nižší obsah popelovin, snížená hladina hořčíku a vybalancované pH zabraňují tvorbě kamenů v ledvinách a močové trubici.

Kompletní krmiva posilují imunitní systém pomocí speciálních surovin bohaté na omega mastné kyseliny jako jsou olej a maso z kanadského lososa, humra a kraba, lněné semínko. Takové suroviny jsou bohaté i na látky zejména zinek a vit. E důležité pro zdraví kůže a srsti.

Kvalitní krmiva jsou vyrobena tak, aby byla maximálně stravitelná. Vaše zvíře z malého objemu krmiva dostává a vstřebává více nezbytných živin a výkaly i problémy spojené s jejich úklidem jsou menší. Trávení napomáhají i bylinky jako zelený čaj, máta, heřmánek a další.

Tvorba zubního plaku, kazu a špatný dech způsobený nežádoucími bakteriemi je u zvířat běžným problémem. Kvalitní kompletní krmiva jsou mimo jiné obohacena o zvláštní přísady – dlouhá vlákna ovesné vlákniny, které mechanicky čistí a redukují zubní povlak a plak. Listy zeleného čaje a máty pak čistí dech a doplňují péči o chrup.

02
05
06
07
02
05
06
07