Po kastraci

Pokud konkrétní jedinec, sterilizovaná kočka nebo kastrovaný kocour na hormonální změny nijak viditelně nereaguje a zachovává si svoje původní pohybové i stravovací návyky, není třeba krmivo přizpůsobovat a zvířátko může dále být krmeno kvalitní kompletní výživou pro dospělé. Například u Nutramu by to bylo krmivo označené jako Adult Cat (pro dospělé), pro náročnější kočky Finicky Indoor Cat (mlsná kočka žijící v bytě).

Pokud se po nějakém čase od sterilizace objeví sklony k tloustnutí, je prvním výběrem krmivo Weight Control (kontrola hmotnosti) pro udržení kondice. Chovatelé, ale i někteří prodejci dělají chybu, že podle již překonaných vědomostí zvolí krmiva typu Light (Lite), Senior. Trvalé krmení mladších dospělých koček krmivy pro seniory a naopak, krmení starší kočky typem Weight Control je nevhodné a zvířeti rozhodně neprospívá. Jejich složení a účinky jsou velmi odlišné.

Vylučovací problémy

Co by měl chovatel kočky sledovat v prvé řadě a vždy, nejen u kastrátů, je příjem vody a vylučování moči. Při jakémkoliv podezření na problémy v oblasti vylučování moči je potřeba preventivně a celoživotně zvolit osvědčené kompletní krmivo řešící problematiku kamenů v ledvinách a močovodech. Zejména pokud nemůžete kočku naučit pít dostatek vody, pokud má mezi předky (ve své genetické výbavě) problémy s ledvinami, nebo pokud je to prostě kocour s malou původní močopohlavní soustavou ve vyšlechtěném nepoměrně větším těle, je třeba celoživotně zvolit krmivo Urinary Care (péče o vylučování moči). Nejnovější krmiva s programem Kompletní řešení, se kterým jako první přišel Nutram, dokonce dovolují i prevenci v rozlišení typu možných močových problémů, kterými jsou naše kočky běžně ohrožovány. Krmivy Nutram Urinary Care Female (kočka, struvit) nebo Urinary Care Male (kocour, oxalát) lze pohodlně, bezpečně a chutně krmit i sterilizované jedince 

02
05
06
07
02
05
06
07