Šlechtěná kočka

Patříte mezi kočičí chovatele, kteří se chtějí pyšnit kočičí princeznou či princem co láme rekordy na výstavách? Aby vaše kočka na výstavě uspěla, měla by dostat tu nejlepší péči nejen několik měsíců předem, ale již od útlého věku, kdy se rozhoduje, jak bude vypadat po zbytek svého kočičího života, o stavu jeho chrupu, kvalitě srsti, zdraví kostí a kloubů, do značné míry se v závislosti na výživě formuje i povaha, sebevědomí a temperament. Celková kondice kočky je velmi důležitá.

Čeká nás výstava

Co se na výstavách posuzuje:

  • celkový vzrůst kočky
  • vzhled, zejména kvalita srsti

K dosažení dobré kočičí kondice je třeba dlouhodobě krmit kvalitním krmivem, dopřát zvířeti psychickou pohodu a zajistit dostatek pohybu.

Kvalita srsti:

Kvalita srsti závisí nejen na naší péči v pohodě rozčesávání a koupání (kočku koupejte 5 – 7 dní před výstavou, aby srst získala zpět svůj lesk a pružnost), důležitá je i péče o kůži. Aby měla kočka kvalitní a krásnou srst, musíme se starat o její pokožku, protože všechny tři druhy kočičích chlupů vyrůstají z vlasových folikulů umístěných v kůži: nejdelší a nejsilnější krycí chlupy, slabší pesíky a velmi jemné podsadové chlupy. A právě kůže potřebuje řadu důležitých látek, aby plnila svoji ochranou funkci a produkovala zdravé kožní deriváty – srst.

Pro zdravou kůži a lesklou srst je třeba podávat kočce kvalitní krmivo nabité omega mastnými kyselinami například z lososa, lososového oleje či krabího masa., antioxidanty z bylin, esenciálními aminokyselinami z těch nejkvalitnějších bílkovin, minerálními látkami (zejména zinek) a biologicky aktivními látkami – lutein, přirozený vitamín E. Nejmodernější krmiva zanechají kůži a srst nejen zdravou, ale postarají se i o kvalitní pigmentaci dle standardu.

Celkový vzrůst kočky:

Aby z kotěte vyrostla zdravá kočka s pevnou dobře osvalenou kostrou, se zdravými a pružnými klouby je potřeba od samého začátku podávat krmivo bohaté na suroviny obsahující látky potřebné pro správnou pružnost a pevnost kostry. Právě chondroitin, glukosamin a MSM pečují o pohybový aparát a jsou obsažené například v GLM (Green Lipped Mussel), takovou surovinu najdete ve špičkových krmivech. Pro správný vývoj svalů jsou potřebné kvalitní vysoce stravitelní bílkoviny, například z kuřecího masa, rybího masa (kanadský losos) či masa z humrů a krabů.

Péče o zuby:

Zuby musejí být čisté, zbaveny zubního kamene, dech bez zápachu. I problémům jako jsou tvorba zubního povlaku, kazu a špatný dech způsobený nežádoucím růstem bakterií se dá předejít kompletním kvalitním krmivem. Ta nejlepší krmiva pro kočky jsou obohacena několika zvláštními přísadami. Vybraná dlouhá vlákna a ovesné vlákniny poskytují fyzické čištění a redukci povlaku, STTP redukuje tvorbu plaku. K dalším tradičním bylinám přidané listy zeleného čaje a máty čistí dech a doplňují péči o chrup.

Kočka se bude po výstavě cítit trochu unaveně, proto se nedivte, že následující den bude více podřimovat. Ovšem můžete si být jisti, že ji díky kvalitnímu krmivu ji pomůžete lépe překonávat stres a fyzickou zátěž.

 

02
05
06
07
02
05
06
07