Starší kočka

I přes to, že Vaše kočka se zdá být stále vitální a energická, její organismus má již nějaký ten rok za sebou a má odlišné nároky než tomu bylo za mladých let. Kočky s přístupem do venkovního prostředí si i ve věku 10 let zachovávají pohybovou aktivitu, přestože stáří se již začíná projevovat. Ve vyšším věku trpí především klouby, které byly po celý život díky akčnímu způsobu života vaší kočky opotřebovávány a namáhány. Kočičí vylučovací systém je velice choulostivý a s přibývajícím věkem také více citlivý, proto je třeba předcházet možným komplikacím. Ani obranyschopnost není už tak silná a je třeba ji podporovat látkami dodanými zvenčí. Chceme-li starší kočky udržet zdravé a vitální co nejdéle, je třeba podpořit jejich zdravotní stav kvalitním krmivem, kompletním krmivem pro starší kočky. 

Proč pro starší kočku zvolit kompletní krmiva?

Starší kočka potřebuje pro kvalitní život také kvalitní kompletní krmivo, které se postará o veškeré potřeby jejího těla, na kterém se začínají projevovat první příznaky stáří. Je třeba vybrat speciální recepturu, která udrží správnou kondici díky přiměřenému obsahu energie. Ve vyšším věku je třeba podávat krmivo přizpůsobené snížené schopnosti trávení a posilovat imunitní systém stárnoucího organismu. O posílení imunity se ve kvalitních krmivech starají antioxidanty – například vitamín E, vitamín C, lutein, taurin, betakarotén  a další biologicky aktivní látky obsažené pouze v nejkvalitnějších kompletních krmivech. Správné trávení krmiva zajistí především kvalitní vysoce stravitelné bílkoviny pouze z vybraných zdrojů, které zabrání usazování a následnému kvašení odpadních látek bílkovinné povahy ve střevě kočky a tím zabraňují i zažívacím potížím, průjmům a zápachu stolice. Další důležitou roli zastávají v kvalitních krmivech speciální přídavky jako mořské řasy a přidaná prebiotika, která podporují trávení a průchod potravy zažívacím ústrojím kočky. Pohybovou aktivitu starší kočky, jejíž kosti a klouby byly celý život namáhány, podporují glukosamin, chondroitin a mastné kyseliny, které se starají o kloubní chrupavky a dodávají jim pružnost a pevnost. Nejen zevnitř, ale i z vnějšku je třeba podporovat kočičí zdraví. Biotin, vybrané aminokyseliny, měď, zinek a omega mastné kyseliny obsažené pouze ve vybraných surovinách se starají o kvalitu, barvu a lesk srsti, dále o zdraví a ochranné funkce kůže. K problematice pokožky a srsti patří i problematika bezoárů (chomáčů srsti, které putují při každodenní hygieně do kočičího zažívacího ústrojí).  Vyšší obsah vláknin, např. psyllia, zabraňuje hromadění v žaludku a pomáhá průchodu těchto chomáčů a vyloučení stolicí.

 
 

 

Co všechno kompletní kvalitní krmivo přináší?

  • Kvalitní suroviny jako kuřecí maso, losos, maso z krabů a humru poskytují nejen skvělou rovnováhu esenciálních mastných kyselin, také dodávají chutnost. Přírodní příchutě stabilizované vit. E zanechávají krmivům čerstvost, na kterou jsou kočky velice citlivé.
  • Kompletní krmiva jsou speciálně vyvinutá k omezování výskytu problémů močového ústrojí způsobené výživovými faktory. Nižší obsah popelovin, snížená hladina hořčíku a vybalancované pH zabraňují tvorbě kamenů v ledvinách a močové trubici.
  • Kompletní krmiva posilují imunitní systém pomocí speciálních surovin bohaté na omega mastné kyseliny jako jsou olej a maso z kanadského lososa, humra a kraba, lněné semínko. Takové suroviny jsou bohaté i na látky zejména zinek a vit. E důležité pro zdraví kůže a srsti.
  • Kvalitní krmiva jsou vyrobena tak, aby byla maximálně stravitelná. Vaše zvíře z malého objemu krmiva dostává a vstřebává více nezbytných živin a výkaly i problémy spojené s jejich úklidem jsou menší. Trávení napomáhají i bylinky jako zelený čaj, máta, heřmánek a další.
  • Tvorba zubního plaku, kazu a špatný dech způsobený nežádoucími bakteriemi je u zvířat běžným problémem. Kvalitní kompletní krmiva jsou mimo jiné obohacena o zvláštní přísady – dlouhá vlákna ovesné vlákniny, které mechanicky čistí a redukují zubní povlak a plak. Listy zeleného čaje a máty pak čistí dech a doplňují péči o chrup.

02
05
06
07
02
05
06
07