Kvalitní psí dezert!

Neodměňujte svého mazlíka slaným pečivem, přeslazenými piškoty či dokonce čokoládou pro zvířata jedovatou. Myslete na jeho zdraví! Za odměnu při výcviku či jen tak pro radost vašeho miláčka sáhněte po pamlskách, na kterých si můžete pochutnat i vy společně se svým psem, koněm či křečkem.

Každé domácí zvíře dá přednost tomu jídlu, které vytáhnete z kapsy, rozdělíte na dvě části, jednu půlku sníte a druhou mu podáte. Chuť nezvyšuje jen napodobovací instinkt. Podstatná je důvěrnost, blízkost, sociální emoce zvířete. Ve výchově a výcviku psů a koní tato metoda přináší skvělé výsledky.

 

CANDIE'S PRO PSY A JEJICH LIDI

  • KLASICKÉ
  • PLNĚNÉ

CANDIE‘S HORSE vyvinuté pro koně a lidi, jsou ověřeny u mnoha druhů zvířat, včetně zoozvířat. Můžete je také podat všem hlodavcům, kopytníkům, přežvýkavcům, třeba i slonovi, tygrovi či opici.

IDEÁLNÍ PAMLSEK = CHUTNÝ, ZDRAVÝ, SNADNO PŘENOSNÝ

Na výběr zdravého pamlsku se musí dbát zejména u mladých rostoucích jedinců jak zvířecích tak lidských. Buďte pozorní, protože zcela nevhodné a škodící pamlsky najdete i v chovatelských potřebách a potravinářských obchodech. Správný pamlsek je kaloricky zanedbatelný, malý nebo lehce dělitelný, snadno přenosný, chutný a voňavý, křupavý. Zkrátka musí v jednom malém kousku splňovat spoustu podmínek. Nevhodný pamlsek může velmi snadno rozhodit rovnováhu organismu budovanou kvalitním, kompletním a drahým krmivem!

Stejně jako my i naši čtyřnozí kamarádi trpí citlivostí či alergiemi na některé potraviny. V továrně na CANDIE‘S proto nenajdete suroviny, které patří mezi obvyklé alergeny a na které jsou známy hypersenzitivní reakce, jako například obiloviny obsahující lepek, který by mohl určitým jedinců způsobit značné problémy. 

Některé základní suroviny používané ve zdravých pamlscích pro každého psa i člověka:

Rýže, rýžová moučka – Kvalitní zdroj sacharidů, vysoce stravitelný, nealergizující zdroj energie. Působí dieteticky, uklidňuje podrážděné zažívání.

Kukuřice – Chutný zdroj energie a bílkovin. Kukuřičné oleje jsou zdrojem omega mastných kyselin (esenciálních kyselin), které pak už není potřeba dodávat uměle.

Slunečnicový olej, olivový olej – v nejnutnější míře, v množství do 2%.

Cukr řepný, sůl kamenná - jen v některých výrobcích jako chuťová složka. Vyspělá výrobní technologie dovoluje použít pouze zanedbatelná množství, přesto má výrobek plnou chuť.

Karob – přirozeně sladký prášek z pražených plodů svatojánského chleba. Obsahuje cenné látky se stabilizujícími účinky při potížích s trávením. Dodává čokoládový vzhled i vůni.

Žraločí chrupavka (glukosamin a chondroitin) - látky nezbytné pro zdravý růst, ochranu a regeneraci kloubní tkáně. Dodávají chrupavkám pevnost a pružnost, působí protizánětlivě, snižují bolestivost a zpomalují, až zastavují proces osteoartrozy. Je obsažena v Kandiskách tvaru žraloka s příchutí piškot a uzené.

Aronie – sirup z plodů černého jeřába dává nejen krásnou rudou barvu, ale nese sebou i vitamín C a další biologicky aktivní látky známé léčivé byliny Aronia melanocapra používané zejména v čajích.