Senior

Stejně jako my i naši psíci stárnou a potřebují s vyšším věkem odlišnou péči. Zdravotní a kondiční stav staršího psa ovlivňujeme celoživotní péčí a správnou výživou. Každá psí životní fáze má své nutriční potřeby. Stárnoucí organismus vašeho přítele má odlišné nutriční potřeby než za mladých let. Chcete-li mu zajistit fyzickou a psychickou pohodu, oddálit problémy přicházející s vyšším věkem a tím prodloužit aktivní soužití s vámi, krmte ho pouze tím nejkvalitnějším krmivem. Psí senior potřebuje potravu s nižší energetickou hodnotou, stravitelnost by měla být naopak co nejvyšší. Trávení potravy a vstřebávání živin nesmí psa vyčerpávat a unavovat!

Co v misce seniora nesmí chybět?

Chondroitin a glukosamin
Látky podporující pohybový aparát jsou ve vyšším psím věku nepostradatelné. Právě glukosamin a chondroitin obsažený zejména v želatinové složce snižuje opotřebení kloubů, má pozitivní vliv na celkovou hybnost, snižují bolestivost a riziko následného zánětlivého procesu.

Minerální látky
Krmiva zohledňující prevenci obtíží a chorob, jejichž výskyt je spojený s vyšším věkem, by měla být obohacena ve vyšší míře o minerální látky. Zejména vápník hraje v životě seniora důležitou roli. Zabraňuje totiž řídnutí kostí (osteoporosis) a dodává kostem potřebnou pevnost. Minerální látky mají vliv nejen na pohybový aparát, příznivě působí i na zažívání a na správnou funkci kůže. Například zinek slouží jako nepostradatelných katalyzátor, má pozitivní vliv na stav kůže a příznivě ovlivňuje zažívání.

Rostlinné složky

Kvalitní kompletní krmiva pro starší psy bývají obohacené o rostlinné výtažky upravující trávení. Například yucca schidigera pomáhá při potížích zažívacího traktu a zároveň předchází artritidě. Další významnou rostlinnou složkou je vláknina. V přiměřeném množství a kvalitě podporuje funkci střev a napomáhá vyprazdňování. Vyvolává pocit nasycenosti, aniž by psa zatěžovala nadměrným dodatkem využitelné energie.

Optimální hmotnost zajistíte snížením denní krmné dávky či podáváním lite granulí určených pro seniory. Přebytečná kila zatěžují pohybový aparát a zejména klouby pak zbytečně trpí.

Proč je lepší si připlatit za kvalitní krmivo?

  • Lehce stravitelná, nezatěžující, kompletní dieta z těch nejkvalitnějších surovin dodá organismu seniora všechno potřebné
  • Podporuje pravidelné a pohodlné vyprazdňování. Antioxidanty (Vitamin E, vitamin C, extrakt z měsíčku lékařského, betakaroten) působí preventivně proti poškozování buněk a chrání proti nemocem
  • Vybalancované omega mastné kyseliny a přídavek organicky vázaného zinku udržují ve zdravé kondici kůži a srst
  • Podporu nervových funkcí a zadržení nástupu senility zajistí vysoké hladiny cholinu a vitaminu B
  • Správnou funkci kloubů zajišťuje zvýšené množství glukosaminu a chondroitinu