Dospělá kočka

Kočka domácí má mnoho tváří a jednoduše se přizpůsobí nám a našemu stylu života. Přestože většinu dne kočka prospí, ve chvílích kdy bdí je velice bystrá, akční, hravá a je nám srdečným společníkem, který si zaslouží tu nejlepší péči. Chceme-li pro svoji kočku to nejlepší, základem je kvalitní krmivo, které zajistí pevné zdraví, fyzickou i psychickou pohodu.
Dnes již nemusíte vybírat v regálech různá funkční krmiva a rozhodovat se, zda chcete pro svoji kočku zdravý chrup, zdravé ledviny či krásnou srst. Dnešní trh nám přináší krmiva kompletní, která se postarají kompletně o vše, co kočka ke kvalitnímu zdravému životu potřebuje. Jen pozor na klamání nás spotřebitelů, milujících chovatelů, chceme-li pro kočku opravdu to nejlepší, řiďme se na místo vyumělkovaných obrázků a klamavých čísel raději deklarací vytištěné vzadu na obalu. Je důležité vybírat pečlivě!

Je třeba vybrat speciální recepturu, která uspokojí vysoké chuťové kočičí nároky a zároveň udrží správnou kondici díky přiměřenému obsahu energie. Správné trávení krmiva zajistí především kvalitní vysoce stravitelné bílkoviny pouze z vybraných zdrojů, které zabrání usazování a následnému kvašení odpadních látek bílkovinné povahy ve střevě kočky a tím zabraňují i zažívacím potížím, průjmům a zápachu stolice. Pohybovou aktivitu každé kočky podporují glukosamin, chondroitin a mastné kyseliny, které se starající se o kloubní chrupavky a dodávají jim pružnost a pevnost. Nejen zevnitř, ale i z vnějšku je třeba podporovat kočičí zdraví. Biotin, vybrané aminokyseliny, měď, zinek a omega mastné kyseliny obsažené pouze ve vybraných surovinách se starají o kvalitu, barvu a lesk srsti, dále o zdraví a ochranné funkce kůže. K problematice pokožky a srsti patří i problematika bezoárů (chomáčů srsti, které putují při každodenní hygieně do kočičího zažívacího ústrojí).  Vyšší obsah vláknin, např. psyllia, zabraňuje hromadění v žaludku a pomáhá průchodu těchto chomáčů a vyloučení stolicí. Kvalitní kompletní krmivo se postará o zdraví vaší kočky po všech stránkách.

Co všechno tedy kočičí kompletní krmivo přináší?

Kvalitní suroviny jako kuřecí maso, losos, maso z krabů a humrů poskytují nejen skvělou rovnováhu esenciálních mastných kyselin, také dodávají chutnost. Přírodní příchutě stabilizované vit. E zanechávají krmivům čerstvost, na kterou jsou kočky velice citlivé.

Kompletní krmiva jsou speciálně vyvinutá k omezování výskytu problémů močového ústrojí způsobené výživovými faktory. Nižší obsah popelovin, snížená hladina hořčíku a vybalancované pH zabraňují tvorbě kamenů v ledvinách a močové trubici.

Kompletní krmiva posilují imunitní systém pomocí speciálních surovin bohaté na omega mastné kyseliny jako jsou olej a maso z kanadského lososa, humra a kraba, lněné semínko. Takové suroviny jsou bohaté i na látky zejména zinek a vit. E důležité pro zdraví kůže a srsti.

Kvalitní krmiva jsou vyrobena tak, aby byla maximálně stravitelná. Vaše zvíře z malého objemu krmiva dostává a vstřebává více nezbytných živin a výkaly i problémy spojené s jejich úklidem jsou menší. Trávení napomáhají i bylinky jako zelený čaj, máta, heřmánek a další.

Tvorba zubního plaku, kazu a špatný dech způsobený nežádoucími bakteriemi je u zvířat běžným problémem. Kvalitní kompletní krmiva jsou mimo jiné obohacena o zvláštní přísady – dlouhá vlákna ovesné vlákniny, které mechanicky čistí a redukují zubní povlak a plak. Listy zeleného čaje a máty pak čistí dech a doplňují péči o chrup.

 

02
05
06
07
02
05
06
07