Psyllium

 Psyllium (Jitrocel indický – Plantago ovata) je rostlina vyskytující se hlavně v Indii, ale také jinde v Asii. Oblíbenou a dnes už osvědčenou surovinou se stala pro svůj obsah zejména rozpustné vlákniny a je používána ve kvalitních krmivech pro citlivé psy.

Psyllium je klasifikováno jako slizovitá lepivá vláknina s výraznou schopností vytvářet gel ve vodním prostředí. Po smíchání s vodou postupně silně nabobtná, (dvacet až čtyřicetkrát zvětší objem), vytvoří měkký gel, který ve své absorbční schopnosti pokračuje ještě dále v trávicím ústrojí. Tím zvyšuje objem stolice, napomáhá řádnému fungování střevních stěn, podporuje šetrný pohyb střevního obsahu, vylučování toxických látek z těla a zabraňuje tak jejich příliš dlouhému setrvávání ve střevech.

Zejména slupka semen psyllia obsahuje vysoký podíl hemicelulózy složené z xylanového základu navázaného na arabinózu, rhamnózu a na galakturonické kyselinové jednotky (arabinoxylany). Slupka obsahuje 35 procent rozpustných a 65 procent nerozpustných polysacharidů (celulóza, hemicelulóza a lignin).

Psyllium je jeden z účinných a moderních prostředků obohacujících kvalitní krmiva pro psy.

Tuto surovinu obsahuje


S2 Nutram Sound Puppy

S2 Nutram Sound Puppy

S3 Nutram Sound  Large Breed Puppy

S3 Nutram Sound Large Breed Puppy